A konzorciumvezető neve: Komádi Városi Önkormányzat
További konzorciumi tagok:
· Körösszakál Községi Önkormányzat,
· Körösszegapáti Nagyközségi Önkormányzat,
· Magyarhomorog Községi Önkormányzat,
· Mezősas Községi Önkormányzat,
· Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat,
· Körös-Körül Egyesület.
A projekt címe: „Humán közszolgáltatások fejlesztése Komádiban és a környező településeken”
Támogatási szerződés száma: EFOP-1.5.3-16-2017-00012
A szerződött támogatás összege: 249 929 684 Ft
A támogatás mértéke (%-ban): 100%
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2020. november 29.
A projekt tartalmának bemutatása:
A társadalmi felzárkózás érdekében, a területi különbségek csökkentése, a minőségi humán közszolgáltatásokhoz való hozzáférés javítása, továbbá a helyi esélyegyenlőségi programokban feltárt problémák komplex, a helyi közösségekre és erőforrásokra alapuló kezelését célzó területi hatókörű fejlesztési programok megvalósításának támogatása.
A projekt részcéljai:
- A humán közszolgáltatások terén jelentkező szakemberhiány enyhítését szolgáló ösztönző programok megvalósítása.
- A hátrányos helyzetű csoportok foglalkoztathatóságra való felkészítésének, munkaerő-piaci eszközökben való részesedésének és munkaerő-piacon való megjelenésének elősegítése
A helyi kisközösségek társadalom-szervező szerepének megerősítése:
- A vidék megtartó képességének erősítése, valamint az ezzel kapcsolatos disszemináció támogatása.
- A kultúrák közötti párbeszéd erősítése.
A konzorciumot az a szándék vezérelte, hogy a települési önkormányzatok által ellátott humán közszolgáltatások áttekintése révén helyzetképet nyerjen, melyre építve szolgáltatásfejlesztéseket tud tervezni. A projektelőkészítés közösségi tervezésen alapult. A koordináló csoport határozta meg a projekt sarokpontjait, döntött a forrás és indikátor felosztás elveiről. A választható tevékenységek közül minden konzorciumi tag a helyi szükségletek, lehetőségek és adottságok figyelembe vételével választott. A tervezés során a települések számba vették a korábban beadott, kapcsolódó pályázataikat (TOP, GINOP, EFOP), építve a szinergiára, és elkerülve a kettős finanszírozást.
A Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat egészségügyi prevenciós programok, sportválasztó napok és az ösztöndíj rendszer kidolgozását és megvalósítását vállalta. (Sportágválasztó napok rendezése; Sportantropometriai vizsgálatok; „Mozgásban a megye” – életmódváltást ösztönző sportrendezvények és versenyek szervezése; Megyei Egészségnapok; Térségi prevenciós együttműködési modellprogram készítése; Nyári táborokat kiegészítő sportfoglalkozások rendezése, a megyei ösztöndíjprogramhoz kapcsolódó eljárási szabályok kidolgozása).