Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Stratégiai egyeztetést tartott Budapesten a MÖOSZ

2026. június 23-án Budapesten, Pest Vármegye Önkormányzatának Dísztermében tartotta meg soron következő informális ülését a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége (MÖOSZ).

A vármegyei közgyűlési elnökök és szakmai kísérőik részvételével zajló eseményt Pajna Zoltán, a MÖOSZ elnöke, valamint Szabó István, Pest Vármegye Önkormányzata Közgyűlésének elnöke nyitotta meg.

A szakmai tanácskozás kiemelten fontos, jövőbe mutató témákat tűzött napirendre, hiszen a fókuszban a 2028–2034 közötti európai uniós források felhasználására való felkészülés állt. A rendezvényen Dálnoky Noémi, az Európai Bizottság Regionális és Várospolitikai Főigazgatóságának munkatársa tartott előadást az országjelentés tervezést érintő legfontosabb tudnivalóiról, amelyet szakmai egyeztetés követett.

Ezt követően Szabó Tünde, a MÖOSZ területfejlesztési szakértője a 2028–2034-es időszak stratégiai jövőépítését, annak társadalmi legitimációját és szakmai megalapozottságát mutatta be a jelenlévő vármegyei vezetőknek és területfejlesztési szakembereknek.

hirek_categories: Események, rendezvények hirek_categories: Felhívás hirek_categories: Közérdekű közlemények hirek_categories: Önkormányzat hirek_categories: Választás post_categories: Események, rendezvények post_categories: Hírek
Megosztás: