Hírek
Korszerűbbé váltak Hajdúsámson intézményei
Számos energetikai fejlesztések történt a településen.
Hivatalosan is megnyitotta kapuit a Pasta Margita száraztésztaüzem
2025. június 4-én került sor az átadásra Újszentmargitán.
Szakmai nap a Vármegyeházán
2025. június 4-én a TOP Plusz projektek megvalósítása kapcsán tartottak tájékoztatót a jelenlévőknek.
Köszöntötték a mentőszolgálat munkatársait a Vármegyei Mentők Napján
A Hajdú-Bihar Vármegyei Mentők Napja alkalmából köszöntötték a vármegyében szolgálatot teljesítő mentősöket június 2-án, a debreceni Városházán.
A vármegye önkormányzata is megemlékezett a szőnyegbombázás áldozataira
1944-ben ezen a napon 1362 család, 4518 ember vált hajléktalanná és mintegy 1250 ember lelte halálát.
Megtartotta májusi ülését a vármegyei közgyűlés
2025. május 30-án ismét összeült a testület.
A jövő segítői versenybe szálltak
2025.05.29-én 53. alkalommal rendezték meg a Magyar Vöröskereszt elsősegélynyújtó versenyét.
A múlt példát mutat
Iparosok és kézművesek örökségéről szólt az 52. Levéltári Nap a Hajdú-Bihar Vármegyei Levéltárban.
Közösségi terek újultak meg Polgáron a TOP Plusz támogatásával
A munkálatok célja a városi környezet élhetőségének javítása volt.
Berettyóújfalu idén is méltóképpen ünnepelte a Város Napját
2025. május 23-án ünnepelt a város.
Nagyváradon is hatalmas sikert aratott a vármegye önkormányzatának fényfestése
Május 17-én, szombaton a határon túlra látogatott a népszerű program.
Közterületi fejlesztések indulnak Nádudvaron
A TOP Plusz keretében Nádudvar több pontján is megújul a városi környezet.
A határon túlra is elviszi a fényt Hajdú-Bihar Vármegye Önkormányzata
Szent László legendája fogja fénybe borítani a nagyváradi székesegyházat.
A vármegye önkormányzata a határon túlra is fényt visz!
2025. május 17-én, helyi idő szerint 21:30-kor egy különleges fényfestés várja az érdeklődőket Nagyváradon.
Megrendezték Bárándon a II. Exatrun-t
2025. május 10-én családi és sportnappal várták az érdeklődőket a településen.
Ízek és hagyományok – Ízek Fesztiválja Görbeházán
2025. május 10-én a finom falatok és a helyi ízek kerültek a középpontba a településen.
Méltó főhajtás a hősök előtt – Hajdú-Bihar Vármegye Önkormányzata is emlékezett
2025. május 9-én két megemlékezésen is tiszteletét fejezte ki a II. világháború hősei és áldozatai előtt a vármegyei önkormányzat.